Eesti suursaadik Vietnamis Hannes Hanso andis üle volikirja

Eile, 24. mail andis Eesti suursaadik Vietnamis Hannes Hanso üle volikirja Vietnami presidendile Võ Văn Thưởngile.

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud sõbralikus jutuajamises keskendusid suursaadik ja president kahe riigi omavahelistele suhetele, koostööle digitaliseerimise, kaubandussuhete ja turismi vallas. Vietnami president tõstatas rahvusvahelise õiguse teema Lõuna-Hiina mere territoriaalvaidluste küsimuses, kus Vietnam soovib õiglast ja suveräänsust austavat lahendust. Saadik Hanso peatus pikemalt Venemaa Ukraina-vastase agressioonisõja mõjudel nii Euroopas ja maailmas laiemalt, muuhulgas ka Kagu-Aasias. Nenditi, et rahvusvaheline õigus on mõlemas küsimuses võrdselt oluline.

„Eesti ja Vietnami vahelised suhted on head ning võimalusi koostöö tihendamiseks on erinevaid. Oleme mõlemad vabakaubanduse edendamise toetajad ning meil on hea meel, et Euroopa Liidu ja Vietnami vahel 2020. aastal sõlmitud vabakaubanduslepe on avanud uusi võimalusi ka kahepoolsete kaubandussuhete süvendamiseks, “ sõnas suursaadik Hanso, kelle sõnul toimub hea koostöö samuti Eesti ja Vietnami ülikoolide vahel.

Vahetati mõtteid Eesti ja Vietnami edukast koostööst rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kandideerimisel ning ühisest ajast ÜRO JN valitud liikmelisuse ajal.

Hannes Hanso on sündinud 1971. aastal Nõos. Ta lõpetas 2005. aastal Londoni Ülikooli Aasia poliitika erialal. Aastatel 2005–2007 töötas ta Kaitseministeeriumi rahvusvahelise koostöö osakonnas. Aastatel 2009-2011 töötas Hanso Euroopa Liidu esinduses Hiinas ja Mongoolias. Hanso on olnud Kuressaare linnapea ja Riigikogu XIII koosseisu liige, mh ka Riigikogu väliskomisjoni ning riigikaitsekomisjoni esimees. Aastatel 2015-2016 oli Hanso Eesti Vabariigi kaitseminister ning 2019. aastal Euroopa Parlamendi liige. Kaasakrediteeringud on Hansol lisaks Hiina Rahvavabariigile ka Vietnami Sotsialistlikus Vabariigis ning Mongoolias. Hanso resideerib Hiinas Pekingis.