Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Kui olete jäänud hätta, siis võtke ühendust saatkonnaga või välisministeeriumi 24/7 hädaabi numbriga: +37253019999.

Arvestades vähenevaid reisivõimalusi ja viiruse levikut palume siiski reisivajadust äärmiselt hoolikalt kaaluda. Eriti puudutab see koroonaviiruse riskigruppi kuulujaid.

Kui elate välisriigis või olete otsustanud välisriiki kriisi lõpuni jääda, järgige palun kohalike võimude juhiseid ja veenduge, et te ei rikuks viisa ja muid riigis viibimise tingimusi. Loe täiendavat infot välisministeeriumi veebilehelt.

Hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Hiinasse sisenemine alates 16.03.2020

Alates 16. märtsist kohaldavad Hiina võimud Pekingis kõikide rahvusvaheliste saabujate osas kohustuslikku 14-päevast karantiini võimude poolt määratud kohas. Karantiini eest tuleb isikutel ise tasuda, hind jääb 16. märtsi info kohaselt vahemikku 260-600 RMB päevas. Erandid kehtivad üle 70-aastastele ja alla 18-aastastele, rasedatele või raskesti haigetele isikutele. Samuti on võimalik kodukarantiini taotleda isikul, kes elab üksi (ei jaga korterit kellegi teisega). Kodukarantiini taotlemiseks tuleb ühendust võtta vastava kortermaja haldajaga ning eelnevalt asjakohane luba saada.

Pekingiga sarnaseid meetmeid on rakendanud ka mitmed teised Hiina linnad. Sellest tulenevalt soovitame vältida Hiinasse reisimist.