13. oktoobril toimusid Pekingis Eesti ja Hiina välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid, mille käigus arutati kahe- ja mitmepoolseid suhteid ning regionaalseid küsimusi. Tegemist oli viimase seitsme aasta jooksul esimeste füüsiliselt toimunud poliitiliste konsultatsioonidega.
Kohtumisel esindas välisministeeriumit poliitikaküsimuste asekantsler Kyllike Sillaste-Elling, keda võttis Hiina poolt vastu asevälisminister Deng Li.
Kohtumisel arutati Eesti ja Hiina vahelisi poliitilisi-, kultuuri- ja majandusküsimusi, lisaks peatuti pikemalt ka Venemaa agressioonisõjal Ukrainas. „Õiglase ja kestva rahu saavutamine Ukrainas on oluline nii Eesti julgeoleku kui ka globaalse stabiilsuse tagamise seisukohalt. Seetõttu kutsume Hiinat üles tihendama dialoogi Ukrainaga,“ lausus Kyllike Sillaste-Elling. Samuti tõstatas asekantsler inimõiguste kaitse ning ÜRO Julgeolekunõukogu reformi vajalikkuse.
Kohtumisel leiti, et viimase 30 aasta vältel on Eesti ja Hiina vahelised diplomaatilised suhted stabiilselt arenenud. Mõlemad osapooled hindasid kõrgelt võimalust üle seitsme aasta taas näost näkku kohtumisel kahepoolseid küsimusi arutada.